• Українська
 • Русский
 • До чого готуватись власникам бізнесу в Україні?

   До чого готуватись власникам бізнесу в Україні?

  Більшість молодих підприємців, а також людей, які тільки мріють почати свою справу, допускають одну й ту саму помилку. Очікуючи великі прибутки та незалежність, не замислюються над труднощами, що можуть виникнути в майбутньому.

  Якби все було так просто, не залишилося б найманих працівників, які працюють під керівництвом ненависного керівника. Кожен би став бізнесменом. На щастя, чи на жаль, існує низка труднощів, до яких потрібно бути готовим майбутнім підприємцям. 

  • Бізнес та держава

  Проблема, що виникає частіше за все – проблеми з державою. Бізнесмени скаржаться на безліч недоліків у системі законодавства:

  1. Зайві бюрократичні аспекти ускладнюють процес оформлення бізнесу та його роботу в майбутньому. Колосально багато часу потрібно витратити для того, щоб зібрати повний пакет документів;
  2. високі податки. Представники малого та середнього бізнесу часто втрачають велику частину прибутку, внаслідок чого закриваються навіть найперспективніші проекти. В результаті бізнесмени починають ухилятися від сплати податків, приховувати доходи, приймати працівників до штату на неофіційних умовах;
  3. спілкування з чиновниками нікому не приносить задоволення. Від незліченних візитів комісій страждають як підлеглі, так і директори. Постійні перевірки дотримання норм пожежної безпеки, охорони праці, податкової втомлюють та відбирають робочий час;
  4. високий рівень корупції. Загальновідомий факт, що хабарі – це буденна частина підприємницької діяльності. Державний апарат працює безжально. Підприємець, який йде проти системи, рідко виграє та найчастіше прирікає свою справу на провал.

  Будьте готові, що доведеться грати за правилами вищих чинів, навіть якщо вони вам не до вподоби.

  • Бізнес та фінанси

  Нестача фінансування – це розповсюджена проблема бізнесу. Який би у вас не був креативний і корисний стартап, без капіталовкладення йому не побачити світ. В ідеалі – обійтися без зовнішнього фінансування, самотужки. Але реальність така, що це практично неможливо. Доводиться йти на ризик і вплутуватись в кредитну павутину. 

  Інвестори та партнери, прибуток і збиток, кредит та фінансова криза — ось із чим доводиться мати справу кожному бізнесмену. 

  Якщо вас не лякають труднощі, ви зважили всі «за та проти», створили детальний бізнес-план та план відступу, готові налагоджувати бізнес-процеси, вирішувати важкі проблеми, працювати без вихідних — ласкаво просимо до лав підприємців.

  •  Бізнес та технічні проблеми

  Ідеальний робочий день бізнесмена багато хто уявляє так: прокинувся на дорогій віллі, вийшов на пробіжку, в обід приїхав до офісу, переконався, що все працює як годинник, відвідав кілька бізнес-зустрічей та поїхав додому. Реальний же будній день власника підприємства виглядає так: приїхав на роботу разом із співробітниками, щоб проконтролювати роботу, а тут раптово вийшов з ладу касовий апарат, співробітник розбив дорогий набір посуду, відключили світло та процес зупинився. Тут вже не до ділових ланчів. Доводиться шукати шляхи вирішення проблем: платити за ремонт, купувати нове обладнання, повертати гроші за невиконання зобов’язань. 

  Як бути і чи можна запобігти таким ситуаціям? 

  По-перше, не панікувати та вирішувати проблеми в мірі їх виникнення. По-друге, проаналізувати, де було допущено помилку. По-третє, виправити помилку та подумати над загальним удосконаленням системи.

  • Бізнес та конкуренти

  Ви підготувалися, найняли експертів і успішно пройшли всі юридичні підводні камені. Проект запущено у роботу. Ще не час відпочивати. Запасайтесь терпінням та готуйтесь до боротьби за покупця. Головна загроза для вас зараз конкурент.  

  Конкуренція – це не завжди погано. Якщо вона здорова, то виробники покращують свій продукт, удосконалюють сервіс, вигадують знижки та акції.

  Дотримуйтесь правила відповідності виправданої ціни та високої якості, впроваджуйте нововведення, і тоді скоро досягнете успіху. 

  • Бізнес та постачальники

  Незалежно від сфери діяльності, будь-яка компанія є частиною системи і залежить від зовнішніх факторів. Постачальники надають сировину, воду, електроенергію. Від надійності цих компаній та якості їх послуг залежить кінцевий результат, задоволеність споживача та ваш прибуток. 

  Щоб унеможливити непередбачені обставини, ретельно відбирайте постачальників, відвідуйте тематичні виставки, спілкуйтеся зі спеціалістами, стежте за конкурентами та налагоджуйте партнерські зв’язки. При виборі постачальників звертайте увагу на баланс ціни та якості, їх репутацію. 

  Не бійтеся розривати договори з несумлінними виконавцями. Бізнес є бізнес, а виживає найсильніший. 

  • Бізнес та кадри

  Професійна команда – це ваш головний козир. Нині дуже складно підібрати гідних співробітників. Проблем вистачає: брак досвіду, відсутність знань, завищені очікування стосовно зарплати та непомірні амбіції. До чого це стосується як новачків, так і досвідчених працівників різних сфер.

  Як вибрати персонал? 

  • Запитуйте приклади робіт, якщо робота творча – попросіть портфоліо
  • Запросіть рекомендації з попереднього місця роботи.
  •  Ніщо не замінить особисту співбесіду. Задайте професійні питання, оцініть, як поводиться людина, з’ясуйте особисті якості.

  Якщо вам вдалося зібрати успішну команду – бережіть її, це безцінний ресурс. Мотивуйте співробітників, прислухайтеся до їхньої думки, навчайте та проводьте тимбілдінги. Вони будуть вдячні, і будуть з ще більшою віддачею працювати на спільне благо.

  • Бізнес та висновки

  Не варто боятися труднощів. Якщо ваша ідея хороша, проект підготовлений з великою відповідальністю, визначено цільову аудиторію, налагоджено зв’язки і є капітал — повний вперед! Ринок завжди готовий прийняти гідного гравця, а споживач буде тільки радий якісній новинці.

  Останні новини

  Завітайте на наш блог – ми пишемо для вас

  Як створити прототип лендингу

  Прототип лендингу  – е схема, де зображені всі елементи сторінки та іншого контенту. Це допоможе вам побачити готову версію “landing page”...

  Читати далі

  5 причин використовувати автоправила в Google Ads

  Автоматизовані правила вдвічі полегшують керування Google Ads. Вони усувають помилки та допомагають заощадити ваш час на тривіальних...

  Читати далі

  Навіщо та як робити номер телефону на сайті клікабельним

  Чому важливо використовувати клікабельні номери? Пам’ятаєте момент, коли вам потрібно зателефонувати в компанію, а телефон на сайті...

  Читати далі